SEP 9

FINAL
2
1
MASTERS/REGULAR
SEP 9

FINAL
6
1
MASTERS/REGULAR
SEP 9

FINAL
5
2
MASTERS/REGULAR
SEP 9

FINAL
0
1
MASTERS/REGULAR
SEP 10

FINAL
1
0
FIRST/REGULAR
SEP 10

FINAL
0
5
FIRST/REGULAR
SEP 10

FINAL
5
0
FIRST/REGULAR
SEP 10

FINAL
0
4
FIRST/REGULAR
SEP 12

FINAL
5
1
SECOND/REGULAR
SEP 12

FINAL
5
1
SECOND/REGULAR
SEP 12

FINAL
3
1
SECOND/REGULAR
SEP 12

FINAL
SECOND/REGULAR
SEP 12

FINAL
2
3
SECOND/REGULAR
SEP 12

FINAL
1
3
SECOND/REGULAR
SEP 16
9:00PM

MASTERS/REGULAR
SEP 16
9:00PM

MASTERS/REGULAR
SEP 16
9:00PM

MASTERS/REGULAR
SEP 16
9:00PM

MASTERS/REGULAR
SEP 19
11:00AM

SECOND/REGULAR
SEP 19
11:00AM

FIRST/REGULAR
SEP 19
11:00AM

SECOND/REGULAR
SEP 19
1:00PM

FIRST/REGULAR
SEP 19
1:00PM

SECOND/REGULAR
SEP 19
3:00PM

FIRST/REGULAR
SEP 19
3:00PM

SECOND/REGULAR
SEP 19
5:00PM

FIRST/REGULAR
SEP 19
5:00PM

SECOND/REGULAR
SEP 20
9:00PM

SECOND/PLAYOFF
SEP 22
9:00PM

SECOND/PLAYOFF
SEP 23
9:00PM

MASTERS/REGULAR
QUICK LINKS
WINTER LEAGUE
Home
News
Calendar
Photos
Videos
Location Maps
Board of Directors
COVID Guidelines
Bylaws
League Fees - Winter
ICP Teams & Clubs
Insurance
Past Champions | Winter League
Seeking
Administrator
MORE NEWS
JUNE 30, 2021
RASA 2021/22 AGM - Wednesday, August 11th
Select seasons >>>
MAIN SCHEDULE OFFICIALS SCHEDULE

JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Thu, Sep. 9
Game #M-1-1
9:00P Old Boys FC
(Masters Division)
0 Heatherbrae Masters
(Masters Division)
1 Hugh Boyd - Blue
RS
Thu, Sep. 9
Game #M-1-2
9:00P Rain City Gunners
(Masters Division)
6 Unicorn FC Over 35
(Masters Division)
1 Hugh Boyd - Red
RS
Thu, Sep. 9
Game #M-1-3
9:00P Flying Beaver - Athletics
(Masters Division)
2 Richmond Old Blacks
(Masters Division)
1 Minoru Oval
RS
Thu, Sep. 9
Game #M-1-4
9:00P Jugadores Masters
(Masters Division)
5 Vision FC
(Masters Division)
2 Richmond High School
RS
Fri, Sep. 10
Game #1-1-1
9:00P AC Richmond
(First Division)
1 VanSal FC
(First Division)
0 King George
RS
Fri, Sep. 10
Game #1-1-2
9:00P Grads
(First Division)
5 Pacific Dragon
(First Division)
0 Hugh Boyd - Blue
RS
Fri, Sep. 10
Game #1-1-3
9:00P Young Bloods FC
(First Division)
0 Richmond All Blacks
(First Division)
4 Hugh Boyd - Red
RS
Fri, Sep. 10
Game #1-1-4
9:00P Unicorn FC A
(First Division)
0 West Coast FC
(First Division)
5 Minoru Oval
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-1
11:00A FC Hammers
(Second Division)
5 RICHMOND STRIKERS
(Second Division)
1 Minoru 2
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-2
11:00A EPFC
(Second Division)
3 Rangers Fc
(Second Division)
1 MacNeil - North
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-3
11:00A Heatherbrae FC
(Second Division)
5 Unicorn FC B
(Second Division)
1 MacNeil - South
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-4
1:00P Club Ireland Rovers
(Second Division)
1 AC Phantoms
(Second Division)
3 Minoru 2
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-5
1:00P United FC
(Second Division)
2 Richlads FC
(Second Division)
3 MacNeil - North
RS
Sun, Sep. 12
Game #2-1-6
1:00P Bye   Firefighters FC
(Second Division)
  TBA
RS
Thu, Sep. 16
Game #M-2-5
9:00P Vision FC
(Masters Division)
  Flying Beaver - Athletics
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Blue
RS
Thu, Sep. 16
Game #M-2-6
9:00P Unicorn FC Over 35
(Masters Division)
  Jugadores Masters
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Red
RS
Thu, Sep. 16
Game #M-2-7
9:00P Richmond Old Blacks
(Masters Division)
  Heatherbrae Masters
(Masters Division)
  Minoru Oval
RS
Thu, Sep. 16
Game #M-2-8
9:00P Rain City Gunners
(Masters Division)
  Old Boys FC
(Masters Division)
  Richmond High School
RS
Sun, Sep. 19
Game #1-02-05
11:00A AC Richmond
(First Division)
  Grads
(First Division)
  South Arm 1
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-07
11:00A United FC
(Second Division)
  Club Ireland Rovers
(Second Division)
  South Arm 3
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-08
11:00A FC Hammers
(Second Division)
  Firefighters FC
(Second Division)
  South Arm 4
RS
Sun, Sep. 19
Game #1-02-06
1:00P Richmond All Blacks
(First Division)
  VanSal FC
(First Division)
  South Arm 1
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-10
1:00P EPFC
(Second Division)
  RICHMOND STRIKERS
(Second Division)
  South Arm 3
RS
Sun, Sep. 19
Game #1-02-08
3:00P Unicorn FC A
(First Division)
  Young Bloods FC
(First Division)
  South Arm 1
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-11
3:00P Heatherbrae FC
(Second Division)
  Rangers Fc
(Second Division)
  South Arm 4
RS
Sun, Sep. 19
Game #1-02-07
5:00P Pacific Dragon
(First Division)
  West Coast FC
(First Division)
  South Arm 1
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-09
5:00P Unicorn FC B
(Second Division)
  AC Phantoms
(Second Division)
  South Arm 3
RS
Sun, Sep. 19
Game #2-02-12
9:00P Bye   Richlads FC
(Second Division)
  TBA
PO
Mon, Sep. 20
Game #LC-8
9:00P Jugadores Masters
(Masters Division)
  Richlads FC
(Second Division)
  Hugh Boyd - Red
PO
Wed, Sep. 22
Game #LC-1
9:00P RICHMOND STRIKERS
(Second Division)
  FC Hammers
(Second Division)
  Hugh Boyd - Red
RS
Thu, Sep. 23
Game #M-3-10
9:00P Heatherbrae Masters
(Masters Division)
  Rain City Gunners
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Red
RS
Thu, Sep. 23
Game #M-3-11
9:00P Vision FC
(Masters Division)
  Richmond Old Blacks
(Masters Division)
  Minoru Oval
RS
Thu, Sep. 23
Game #M-3-12
9:00P Flying Beaver - Athletics
(Masters Division)
  Unicorn FC Over 35
(Masters Division)
  Richmond High School
RS
Thu, Sep. 23
Game #M-3-9
9:00P Old Boys FC
(Masters Division)
  Jugadores Masters
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Blue
RS
Fri, Sep. 24
Game #1-03-09
9:00P Richmond All Blacks
(First Division)
  AC Richmond
(First Division)
  King George
RS
Fri, Sep. 24
Game #1-03-10
9:00P West Coast FC
(First Division)
  Grads
(First Division)
  Hugh Boyd - Blue
RS
Fri, Sep. 24
Game #1-03-11
9:00P VanSal FC
(First Division)
  Unicorn FC A
(First Division)
  Minoru Oval
RS
Sun, Sep. 26
Game #1-03-12
11:00A Pacific Dragon
(First Division)
  Young Bloods FC
(First Division)
  Minoru 2
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-13
11:00A Richlads FC
(Second Division)
  Club Ireland Rovers
(Second Division)
  MacNeil - North
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-14
11:00A AC Phantoms
(Second Division)
  Firefighters FC
(Second Division)
  MacNeil - South
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-15
1:00P RICHMOND STRIKERS
(Second Division)
  United FC
(Second Division)
  Minoru 2
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-16
1:00P EPFC
(Second Division)
  Unicorn FC B
(Second Division)
  MacNeil - South
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-17
1:00P FC Hammers
(Second Division)
  Heatherbrae FC
(Second Division)
  McNair
RS
Sun, Sep. 26
Game #2-03-18
1:00P Bye   Rangers Fc
(Second Division)
  TBA
PO
Mon, Sep. 27
Game #LC-3
9:00P Rangers Fc
(Second Division)
  Unicorn FC A
(First Division)
  Hugh Boyd - Blue
RS
Thu, Sep. 30
Game #M-4-13
9:00P Flying Beaver - Athletics
(Masters Division)
  Old Boys FC
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Blue
RS
Thu, Sep. 30
Game #M-4-14
9:00P Jugadores Masters
(Masters Division)
  Heatherbrae Masters
(Masters Division)
  Hugh Boyd - Red
RS
Thu, Sep. 30
Game #M-4-15
9:00P Richmond Old Blacks
(Masters Division)
  Rain City Gunners
(Masters Division)
  Minoru Oval
RS
Thu, Sep. 30
Game #M-4-16
9:00P Unicorn FC Over 35
(Masters Division)
  Vision FC
(Masters Division)
  Richmond High School

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >
ABOUT RASA
The Richmond Adult Soccer Association is a Full Member of BC Soccer and offers recreational and competive soccer programs for adult players of all ages. We run 2 seasons - Winter League & Spring League. 

Our Winter League season runs from September to March each year.  We offer Open Division (any age) play and a Master Divsion (35+).  The Open Divisions typically play on Friday nights and/or Sunday mornings/afternoons.  Teams in the Winter League will play for a berth to the BC Soccer Provincial Cup tournament each year.  

Team Registration for Winter League typically opens in July and closes in mid-August. 

Our Spring League runs from April to July.  We offer 3 divisions of open play from recreational to competitive.  Games are typically played on Tuesday, Thursday or Sundays. 

Team Registration for Spring League typically opens in late March and closes in early April. 

FOLLOW US ON TWITTER
RASA SPONSORS
        
FIRST DIVISION
TEAM GP W L T TP
Grads 1 1 0 0 3
West Coast FC 1 1 0 0 3
Richmond All Blac 1 1 0 0 3
AC Richmond 1 1 0 0 3
VanSal FC 1 0 1 0 0
VIEW FULL TABLES »
SECOND DIVISION
TEAM GP W L T TP
FC Hammers 1 1 0 0 3
Heatherbrae FC 1 1 0 0 3
AC Phantoms 1 1 0 0 3
EPFC 1 1 0 0 3
Richlads FC 1 1 0 0 3
VIEW FULL TABLES »
MASTERS DIVISION
TEAM GP W L T TP
Rain City Gunners 1 1 0 0 3
Jugadores Masters 1 1 0 0 3
Heatherbrae Maste 1 1 0 0 3
Flying Beaver - A 1 1 0 0 3
Old Boys FC 1 0 1 0 0
VIEW FULL TABLES »